Trenerzy Centrum Sportu Irbis

ANDŻELIKA STEFAŃSKA-KoWALIK

Kettlebell / Barbell / Kung Fu

Pasję do wschodnich sztuk walki, a w szczególności Kung Fu rozbudziły w niej kultowe filmy tego gatunku, czyli „Wejście Smoka” z Brucem Lee oraz „Pijany Mistrz” z Jackiem Chanem, które już jako dziecko oglądała na okrągło. Treningi rozpoczęła od tradycyjnego, południowego stylu Hung Ga Kuen, kładącego mocny nacisk na siłę i wytrzymałość oraz techniki walki sportowej Sanda. Aktualnie poszerza swoje umiejętności także o techniki stylu Choy Lee Fut.

Uprawnienia instruktora sportu Kung Fu (Wushu) otrzymała od Polskiego Związku Wushu. Reprezentantka Kadry Narodowej oraz wielokrotna medalistka mistrzostw ogólnopolskich i międzynarodowych, w tym Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego w Chinach – Shyan 2010 (dwa brązowe medale) oraz Huangshan 2012 (srebro i brąz). Pierwsze miejsca na podium wywalczyła m.in. na Mistrzostwach Polski czy Grand International Wushu Festival. Jako jedna z dwóch osób z Kadry Narodowej Polski wyróżniona Nagrodą Ministra Sportu i Turystyki RP za osiągnięcia sportowe w 2012 roku.

To jedna z dwóch osób w Polsce zasilająca Leadership dużej międzynarodowej organizacji StrongFirst założonej w 2012 roku przez Pavla Tsatsouline’a i specjalizującej się w treningu siłowym z odważnikami kettlebells, sztangą oraz masą własnego ciała. Jest także założycielką i głównym instruktorem Centrum Kettlebell Kraków. Więcej na jej temat znajdziesz na stronie TRENING.TIGERZONE.PL.

 

Andżelika Stefańska Kowalik Centrum Sportu Irbis

PIOTR KOWALIK

Kung Fu / Kettlebell / Flexible Steel

Założyciel oraz szef Centrum Sportu i Szkoły Sztuk Walki IRBIS w Krakowie. Trener klubowy i szkoleniowiec złotych medalistów Mistrzostw Polski Wushu.

Instruktor StrongFirst SFG1 / SFB oraz Flexible Steel Instructor Specialist (Flexible Steel Lv.2) i Flexible Steel Indian Clubs (maczugi indyjskie), Ground Force Method Lv.2 i FMS Certified Instructor. Posiada certyfikaty ukończenia szkoleń prowadzonych przez Pavla Tsatsouline’a z zaawansowanych metod programowania treningów PLAN STRONG (Włochy) oraz STRONG ENDURANCE (USA). Z pasją i zaangażowaniem przekazuje swoją wiedzę podczas treningów sztuk walki Choy Lee Fut Kung Fu, jak również w trakcie prowadzonych szkoleń i warsztatów z zakresu budowania mobilności, elastyczności i siły. Trening  Chińskich Sztuk Walki rozpoczął w 1991 roku. Od lat jeden z najbardziej utytułowanych, czołowych zawodników Kung Fu (Wushu) w Polsce. Zajmuje się trenowaniem form tradycyjnych oraz form sportowych. Posiada tytuły Mistrza Świata wywalczone na Mistrzostwach Świata w roku 2004 w Chile oraz 2006 w Chinach.

Otrzymał nagrodę Ministra Sportu i Turystyki RP za złoty i srebrny medal na Mistrzostwach Świata Wushu Tradycyjnego w Chinach w 2010 roku. Wyróżniony prestiżowym tytułem „Najlepszego Zawodnika Roku 2006” przyznanym przez Amerykańską Federację Chińskiego Kuoshu w Baltimore w Stanach Zjednoczonych.

„W moich treningach na pierwszym miejscu stawiam sobie bezpieczeństwo uczestników i ich wszechstronny rozwój, które są dla mnie tak samo ważne jak wartości, które pomagają mi tworzyć wspaniałą społeczność trenujących ze mną osób.”

Piotr Kowalik Centrum Sportu Irbis

GRZEGORZ BŁASIAK

Akrobatyka / Kalistenika

Reprezentuje AWF Kraków jako zawodnik Aerobiku Sportowego. Posiada tytuł instruktora sportu gimnastyki sportowej wydany przez AWF Kraków oraz instruktora sportu aerobiku sportowego federacji FISAF przyznany przez Centrum Aerobiku Sportowego w Krakowie. Ze sportem związany jest od 14 roku życia. Zafascynowany akrobatyką oraz sztukami walki, trenował ju-jitsu. Jego marzeniem jest zostać kaskaderem, dlatego poświęcił się wszystkim sportom utylitarnym. Uczestnik wielu pokazów sztuk walki i akrobatyki. W wolnych chwilach prowadzi warsztaty survivalowe i zajęcia linowe dla dzieci i młodzieży.
Grzegorz Błasiak Akrobatyka

DIANA POTOK

Akrobatyka / Gimnastyka

Wielokrotna mistrzyni gimnastyki sportowej Ukrainy oraz medalistka zawodów rangi międzynarodowej. Posiada dyplom trenera gimnastyki sportowej i choreografii oraz instruktora gimnastyki artystycznej. Absolwenta Lwowskiego college wychowania fizycznego. Ukończyła Akademię Kultury i Sztuki we Lwowie. Gimnastykę trenuje od 3 roku życia i wie co to sport zawodowy. Początkowo ćwiczyła gimnastykę artystyczną, później przeszła na sportową.  Od 6 lat pracuje w zawodzie trenera profesjonalnie przekazując wiedzę swoim podopiecznym. Wcześniej współpracowała z Polskim Towarzystwem Gimnastycznym Sokół w Krakowie. Aktualnie prowadzi zajęcia akrobatyki dla dzieci i młodzieży w Centrum Sportu IRBIS. Prywatnie jest młodą mamą, pasjonatką tańca i miłośniczką zwierząt.

KACPER CZANIECKI

Akrobatyka

Abso­l­we­nt AWF Kraków na wy­dzi­a­le Wy­cho­wa­nie Fi­zy­czne oraz in­s­tr­u­ktor gi­mna­sty­ki spo­rto­w­ej. Tr­en­uje tri­cki­ng, nowy sport łączący szt­u­ki walki, gi­mna­stykę i br­eak­da­nce. Dys­cy­pli­na ta ma na celu stwo­rz­e­nie es­t­ety­cznego połącze­nia salt, kopnięć i obrotów. Ka­cp­er po­si­a­da doświ­a­d­cz­e­nie w pro­wa­dz­e­niu zajęć akroba­ty­czny­ch. Ze spo­rt­em związany jest od dz­ie­ciństwa. Oprócz akroba­ty­ki pa­sjo­n­uje się narci­a­rs­tw­em, wi­nds­ur­fi­n­giem oraz ka­li­st­eniką. Spędza ba­r­dzo dużo czasu na ro­zwi­ja­niu sw­o­ich umiejętności. Wy­zna­je ideę Ka­lo­ka­ga­tia, ro­zwi­jając zarówno swoje ciało jak i umysł. Do­da­tk­o­wo po­si­a­da dy­plom tr­en­era przy­go­towa­nia mo­tory­cznego, tr­en­era pe­rso­na­ln­ego oraz in­s­tr­u­kto­ra narci­a­rs­twa i sn­o­wbo­ar­di­n­gu alp­ej­skiego.

Kacper Czarniecki Akrobatyka

Aleksandra Matusik

KETTLEBELL / Flexible STEEL

Swoją wiedzę przekazuje w Centrum Kettebell Kraków. Zawsze powtarzam, że najważniejsze jest zachowanie bezpieczeństwa podczas treningów oraz zdrowy rozsądek. Swoją przygodę z Hardstyle Kettbell rozpoczęłam pod czujnym okiem Andżeliki Stefańskiej-Kowalik oraz Piotra Kowalika, którzy bardzo mi pomogli na początku mojej drogi oraz cały czas mnie wspierają.

Przy okazji jestem fizjoterapeutką, trenerem medycznym oraz studentką na Akademii Osteopatii. Wiedza, którą zdobyłam podczas studiów fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego oraz ta zdobywana aktualnie na osteopatii idealnie uzupełnia i pomaga mi w lepszym rozumieniu funkcjonowania ciała oraz rozkładania na czynniki pierwsze ruchów człowieka. Dzięki takiemu połączeniu łatwej jest mi znaleźć przyczynę zaburzenia wzorca ruchowego i skutecznie ten problem rozwiązać. Dodatkowo często wykorzystuje elementy treningu medycznego aby uzupełnić proces terapii oraz reedukacji ruchowej, co umożliwia bezpieczne i kolejne kroki w treningu. Edukacja i dbanie o zdrowy styl życia, prawidłową postawę ciała i zachowanie pełnych zakresów ruchów jest bardzo ważnym elementem startu lub powrotu do aktywności fizycznej. Ciągły rozwój i zdobywanie nowej wiedzy jest podstawą sukcesu każdego trenera.